Голова Закарпатської ОДА «засвітився» на фестивалі в досить неоднозначному вигляді

Москаль-Фото-Синевир-300x199

Спочатку – розберемося, що до чого

Вишиванка – назва традиційних вишитих слов’янських сорочок. При цьому мистецтво вишивки у слов’ян має багатовікову історію, що йде своїм корінням в дохристиянський період (це підтверджують і результати археологічних розкопок, і свідчення літописців).

Споконвіку вишиванка для українців була не просто одягом, а оберегом – символом здоров’я, краси, щастя і родової пам’яті. У сучасній Україні навіть спеціальне свято є – День вишиванки, який щорічно відзначають у третій четвер травня.

Джинси – предмет повсякденного одягу (брюки) з цупкої бавовняної тканини, з проклепаними стиками швів на кишенях. Уперше виготовлені в 1853 році Ліваєм Страуссом в якості робочого одягу для фермерів. У СРСР потрапили в 1957 році, під час Всесвітнього фестивалю молоді і студентів. За радянських часів були предметом дефіциту, зараз – популярний повсякденний одяг. І не більше того…

У неділю, 30 серпня, в с.Синевирська Поляна, що на Міжгірщині, відбувся традиційний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть». Вшанувало його увагою і обласне керівництво на чолі з Геннадієм Москалем. Ось у такому вигляді:

Ми пам’ятаємо, як інтернет потішався над Депардьє, якому заманулося похизуватися в традиційній російській рубасі.

Ми пам’ятаємо, як гострословила Одеса, коли на її вулицях з’явився у вишиванці Саакашвілі.

І не в особистостях була справа, а в тому, що національні шати слов’янських народів досить «недоречно» виглядали на представниках неслов’янських.

А символ здоров’я, краси, щастя і родової української пам’яті у поєднанні з потертими американськими джинсами – це доречно?..

Як на мене – ні…

Т.Т.Макаров, ru.korzonews.info

Фото – з сайту zak-kor.net

Москаль-Фото-Синевир-300x199

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.