Трохи про «фонтанофобію»: новий ужгородський фонтан безпечний

fount00

Ми всі пам’ятаємо, з якою протидією зіткнулися проектувальники і установники нового оригінального фонтану на площі Народній. Проте опір вдалося подолати і життя показало, що дана споруда викликає у переважної більшості ужгородців виключно позитивні емоції.

Зараз і вдень, і у вечірній час на Народній можна бачити велику кількість глядачів, які не тільки милуються грою різнокольорових струменів і бризок, а й самі із задоволенням пробігають між ними.

fount02 fount01

Проте знаходяться люди, яких подібний стан речей лише дратує. Останнім часом в соцмережах стали нагнітатися чутки про те, що вода у фонтані являє собою небезпеку для здоров’я тих, на кого вона потрапляє. Аргументи такі: вода в ньому «закільцьована», тобто не оновлюється, а фільтри і очисні прилади в конструкції просто відсутні. З натяком – мовляв, весь бруд і зараза, що стікають з бродячих тварин і неохайних людей, повертаються, і у нових купальників є можливість заразитися.

Деякі моралісти додають, що купання в такого роду фонтанах – мало не ознака нашої відсталості і дикунства, мовляв, ніде в світі такого немає.

Що ж, доведеться ці міфи спростувати.

Згідно з проектною документацією, з якою нас ознайомили розробники, в конструкції фонтану фільтр є невід’ємною частиною. В даному випадку це фільтр, призначений для очищення великих басейнів – TRITON II ClearPro TR 40.

Triton2

фильтр1 фильтр3

Потрібно відзначити, що постачальник фонтану – відоме, з хорошою репутацією підприємство «Імперія води України» враховувало при розробці безліч факторів, що виникають при роботах, і має великий досвід. Тому й хімреактиви, що знезаражують воду фонтану, також підібрані з урахуванням гігієнічних норм.

фильтр2

Крім того, при розробці фонтану враховані неминучі витрати води на випаровування і витік, вона постійно поповнюється з водопровідних комунікацій (вода в яких вже за замовчуванням хлорована). По факту – протягом доби це поповнення практично повністю оновлює воду в системі.

І вже в будь-якому випадку за всіма санітарно-гігієнічними нормами вода у фонтані чистіше, ніж в Ужі або на Радванському кар’єрі, де ужгородці з задоволенням купаються все літо.

Таким чином можна стверджувати, що пробіжки між струменями нового фонтану не несуть ніякої небезпеки для городян і туристів.

Ну а для моралістів потрібно сказати, що практика купання городян у фонтанах такого типу (вони ще називаються «сухими» через відсутність чаші) поширена в усьому світі, практично у всіх цивілізованих країнах. Вже не раз наводилися фотографії з Кошице, Нью-Йорка та інших міст.

Ми ж наведемо як приклад столицю Мальти, місто Валетту. Тут на Палацовій площі, напроти Палацу Великого магістра встановлений схожий «сухий» фонтан. І в ньому так само із задоволенням купаються люди.

val11 val12 val10

Так що, поки за вікном останні спекотні дні, ужгородці цілком безпечно можуть прогулятися біля нового фонтану на Народній, а при бажанні – і пройтися по ньому.

Без жодної водобоязні.

Костянтин Черкай, korzonews.info

fount00

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.